Alexander LaVelle Harris

11. července 2009 v 22:47 | Buffyk |  Xander Harris
Alexander Harris se narodil v roce 1981 v Sunnydale a odmalička se kamarádil s Willow. Jeho přítelem byl také Jesse, kterého však napadl upír a přeměnil ke své podobě. Alex ho pak nechtěně zabil kolíkem. O Alexově rodině toho není moc známo, matka neumí vařit, otec se věčně opíjí a je nezaměstnaný. Oba dva se dost hádají, ale Alex se to snaží řešit s nadhledem a humorem. Není moc výjimečným studentem a spíš prolézá jen tak tak. V lásce také nemá na růžích ustláno, neboť velmi přitahuje démonky. Nejprve trpěl nešťastnou láskou k Buffy, poté se zamiloval do Kudlanky nábožné a mumie. Začal chodit s Cordelií a oba dva se snažili svůj vztah před ostatními utajit. Vše nakonec prasklo a Willow, která byla do Alexe odmalička zamilovaná, to nesla velmi těžce. Jeho vztah s Cordelií skončil, když byl přistižen, jak se líbá s Willow. Svůj první sexuální zážitek prožil s přemožitelkou Faith, která ho krátce po aktu vykopla ze dveří. A na závěrečný ples šel s Anyou, bývalou démonkou pomsty. Podařilo se mu zázrakem odmaturovat, a začal pracovat jako stavební dělník.
Jeho vztah s Anyou se postupně prohluboval a před jednou apokalypsou ji požádal o ruku. Těsně před svatbou však utekl od oltáře, protože si uvědomil, že na takový závažný krok není připraven a Anya kvůli jeho zradě přijala nabídku stát se znovu démonkou. Nejprve se mu snažila pomstít, ale protože svá přání nemohla plnit, vydala se za jeho přáteli. Ti si však nic zlého na Alexe nepřáli, a tak se Anya rozhodla, že to zkusí u Spika. Jenže vše se zvrtlo a ti dva se spolu vyspali. Alex se vše dozvěděl a po nějaké době pochopil, že Anya hledala jen útěchu. Když byla Tara zabita Warrenem, ve Willow se spustila lavina kouzel, které předtím zkoušela zadržovat. Ve vzteku zabila Warrena a pak chtěla zničit celý svět. Alex se jí postavil do cesty a neustále jí říkal, že jí miluje. Willow neschopná kouzlit, jakmile ucítí nějaký cit, se mu složila s pláčem do náručí. Tím vlastně Alex zachránil svět.
Alex v zaměstnání brzy povýšil a dokonce pomáhal stavět novou Sunnydaleskou střední. Jeho vztah s Aynou se postupně zlepšoval, ani jeden nepřestal toho druhého milovat. Těsně před finální bitvou mu vydloubl levé oko kazatel Caleb, který sloužil Prvními Zlu, ale Alex si i přes své zranění dokázal zachovat smysl pro humor a pomohl Buffy ve finální bitvě v Bráně pekel. Tuto bitvu bohužel ale nepřežila Anya, kterou sekl mnich, když se snažila chránit Andrewa. Alex to smutně okomentoval "To je moje holka. Vždycky dělá hlouposti". Poslední co víme je, že se nyní zdržuje někde v Africe.
Text pochází ze stránky buffy-angel.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters